• 0212 945 17 75
  • info@verikurtarmamerkezi.net

USB Flash Bellek Veri Kurtarma

USB FLASH BELLEK VERİ KURTARMA

     USB Flash bellekler günümüzde küçük, stabil, taşınabilir ve hareketsiz parçalar içermemesi sebebiyle en çok kullanılan veri depolama ve taşıma aygıtlarından birisidir. En büyük avantajları mekanik diskler gibi hareketsiz parça içermemeleri, boyutları sebebiyle kolayca taşınabilmeleri ve hafif olmalarıdır. Bu artılarının yanı sıra çok düşük enerji gereksinimi, SSD diskler gibi yüksek olabilen okuma yazma hızları sayesinde kullanıcıların en sık kullandığı depolama aygıtı olmuştur.

     Flash belleklerde oluşan donanımsal veya yazılımsal sebeplerden dolayı ortaya çıkan sorunlar USB belleklerden veri kurtarma ihtiyacına yol açar. USB Flash bellekler günümüzde bütün alanlarda kullanılır ve buna bağlı olarak birçok nedenden dolayı bozulabilir. Bir Flash diskin bozulmasında rol oynayan en önemli etkenlerin başında sıvı teması ve belleği yanlış formatlamak gelir. Formatlanan bir USB bellekten silinen verilerin kurtarılması oldukça zordur, bu yüzden kullanıcıların bilgi sahibi olmadan veri kurtarma amaçlı yaptıkları işlemler ve kullandıkları lisanssız, güvenilir olmayan programlar verilerin kurtarılmasını daha da zorlaştırır.

HASARLI FLASH BELLEKTEN VERİ KURTARMA

     Dünyadaki bütün insanların kullandığı bir depolama aygıtı olan USB Flash bellekler içerisinde kişisel belgeler, videolar ve fotoğraflar gibi dosyalar saklanmasının yanı sıra şirketler de verilerini saklayabilir. Ancak çok küçük bir yazılımsal arıza bile bellek içerisindeki verilerin tamamen kaybolmasına yol açabilir. Bir diğer hasar ise fiziksel hasarlardır. USB Flash bellekler boyutları sebebiyle çok daha fazla düşürmelere ve sıvı temasına maruz kalırlar. Ancak böyle senaryolarda panik olmamak, verilerin kaybolduğu belleği daha fazla kullanmadan derhal firmamız gibi profesyonel veri kurtarma merkezlerine götürmeniz gerekir. Firmamız uzman kişiler ile birlikte güvenilir lisanslı programlar ve aygıtlar kullanarak bozuk, kırık belleklerden veri kurtarma imkanını sağlıyor, bu sayede kullanıcıların verileri güvenli bir şekilde kurtarılıyor.