• 0212 945 17 75
  • info@verikurtarmamerkezi.net

NAS Veri Kurtarma

NAS VERİ KURTARMA

     İnsanların veri depolama ihtiyacının artması ile birlikte, insanlar yüksek kapasiteli ve kullanışlı cihazlar tercih ediyor. Firma ve şirketlerin en çok tercih ettiği  DAS (Direct Attached Storage), NAS (Network Attached Storage) ve SAN (Storage Area Network) depolama çeşitleridir. Hız, fazladan depolama alanı avantajları ile çoklu disk kullananların sayısı her geçen gün artmakta.

     Şirketlerin verilerini güvenli bir şekilde depolaması ve hızlı veri girişi iş sürecinde en gerekli ihtiyaçlardandır. Aygıtların içinde bir yazdırma biçimi olan RAID şirketler için daha tercih edilesi yapıyor. NAS iş devamlılığının önemli olduğu her alanda, en çok güvenilen depolama türüdür.

NAS VERİ KAYIPLARI NASIL MEYDANA GELİYOR?

     Bu sistemler RAID ile çalışmaktadır sistemlerin içinde yer alan disklerden dolayı ayrı ayrı farklı nedenlerden dolayı bozulma durumları olabilir. Bu gibi durumlarda insanlar önemli verilerini kaybedebiliyor. RAID sistemlerinin yapısını diskler oluşturmaktadır, eğer o disklerden biri bozulursa NAS sunucularında depolama sistemleri bozulur ve veri kaybı yaşanır. İlk müdahale veri kurtarma işinde de ciddi bir önem taşır.

     Veri Kurtarma Merkezi olarak detaylı inceleme çalışmalarımızın devamında NAS’ın veri kurtarma işlemini yaparız. NAS’lar genel olarak karmaşık bir yapıya sahiptirler, bunun için sadece laboratuvarımızda vermiş olduğumuz veri kurtarma hizmeti ile NAS’ın içindeki verileri kurtarabilmekteyiz. Veri Kurtarma Merkezi olarak veri kurtarma işleminden sonra yapılanların kalıcı olmasını istiyorsanız bizden hizmet alabilirsiniz. Verilerinizi sorunsuz ve tekrarlanmayacak bir şekilde geri kazandırmaktayız.

     Şunu unutmayın eğer NAS da veri kaybı yaşadığınızı anladıysanız disklerin üstüne başka bir veri girmeyiniz için fazla kurcalamayınız çünkü yapacağınız ufak bir hata veri kurtarma işlemini imkansız hale getirebilir. Veri Kurtarma Merkezi NAS / DAS / SAN cihazlarınızdaki verilerin yanlışlıkla silinmesi, hasar alması, formatlanan, silinen, açılmayan cihazların kurtarılması konusunda en çok güvenebileceğiniz şirkettir.