• 0212 945 17 75
  • info@verikurtarmamerkezi.net

En İyi Veri Kurtarma Programları

Ağu 23, 2021 Genel

 

En İyi Veri Kurtarma Programları

Adını sıklıkla duyduğumuz veri kurtarma programları, içerisinde depolama birimi barındıran Telefon, USB Flash Bellek, Hard Disk, SSD, Sunucu gibi aygıtlarda kullanıcı veya yazılımsal olarak kaynaklanan hatalardan dolayı oluşan veri kayıplarını geri getirebilmesini sağlar. Veri kayıpları sebeplerinin çoğunluğu kullanıcı kaynaklı hatalardan meydana gelmektedir. Bunun dışında, doğal afetler, sürekli değişken elektrik akımı, aşırı sıcak veya soğuk ortamda çalışması gibi sorunlardan kaynaklı depolama aygıtları bozulabilmektedir.

Bu Programlar, eğer kaybolan veya silinen dosya üzerine yeni veriler yazılmamış ise çöp kutusundan silinse dahi geri getirebilmektedir. Ancak bilgi sahibi olmadan müdahalede bulunmak, bunun sonucunda daha büyük veri kayıplarına neden olabilir. Kullanıcı kaynaklı oluşan hatalardan firmalar sorumlu değildir.

 

Sizler İçin En İyi Veri Kurtarma Programları

-Recuva

Recuva, Piriform tarafından geliştirilmiş C++ yazılım dili kullanan bir veri kurtarma yazılımıdır. Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarlardaki silinmiş dosyaları kurtarır. Tek yapmanız gereken sildiğiniz dosyayı ve onun nerede bulunduğunu söylemektir.

Recuva Free, Recuva Professional (119,95 dolar) ve CCleaner Professional Plus (139,95 dolar) olarak 3 paketi bulunmaktadır.

 

-Disk Drill

Disk Drill Mac ve Windows işletim sistemlerindeki arşivlenen, şifrelenen veya silinen bütün dosyaları kurtarmaktadır. Disk Drill yalnızca 500 MB’lık dosyaları ücretsiz kurtarır, bu boyutu aştığınız takdirde 89 dolar ödemeniz gerekmektedir.

 

-PhotoRec

PhotoRec hard disklerden resim, video, belge gibi kayıp veya silinmiş dosyaları kurtarmak için kullanılan bir yazılımdır. Windows, Mac OS, Linux gibi işletim sistemlerinde çalışır. TestDisk’e eşlik eden bir programdır.

 

-TestDisk

TestDisk, PhotoRec ile birlikte kayıp hard disk bölümlerini bulan güçlü bir veri kurtarma programıdır. Tamamen ücretsiz ve açık kaynaktır. Giriş seviye C dili bilen kişiler için en uygun programlardan biridir.

 

-MiniTool Power Data Recovery

MiniTool Power Data Recovery, kolay kullanımlı arayüzü ile formatlanmış, silinmiş veya zarar görmüş disklerden kaybolan dosyaları kurtaran bir programdır. 1 GB’a kadar verileri ücretsiz olarak kurtarır. Aylık üyelik ücreti 69 dolardır.

 

-Recoverit by Wondershare

Recoverit by Wondershare, bütün disklerden silinen verileri geri getirebilmektedir. Bireysel için 59,95 dolar, şirketler için ise 139,95 dolar gibi farklı ücret seçenekleri bulunmaktadır.

 

-EaseUS

EaseUS Data Recover, disklerinizden yanlışlıkla sildiğiniz veya hata sonucu oluşan veri kayıplarını geri getiren bir yazılımdır. Windows ve Mac işletim sistemlerde 2 GB’a kadar veriyi ücretsiz olarak kurtarmaya olanak sağlasa da devam işlemlere devam etmek için Windows’da 70 dolar, Mac’de ise 90 dolar ödeme yapılması gerekmektedir.

 

-Advanced Disk Recovery

Yalnızca Windows sistemli çalışan bir veri kurtarma yazılımıdır ve yıllık ücreti 69,95 dolardır.

 

-AnyRecover

3 Dosyaya kadar ücretsiz kurtarma yapan AnyRecover, tüm özelliklere erişebilmek isteyen kullanıcılarından 49,95 dolar ücret talep etmektedir.

 

-Stellar Data Recovery

Windows ve Mac sistemlerde veri kurtarmak için kullanılmaktadır. Profesyonel sürüm 79 dolar, Premium sürüm 99 dolar, Technician sürüm ise 199 dolardır.

 

-DMDE Free Edition

DMDE disklerden kaybolan verilerin kurtarılması için oluşturulan ücretsiz bir yazılımdır.

 

-Power Data Recovery

Power Data Recovery, biçimlendirme, yanlışlıkla silme veya virüs saldırısı gibi durumlarda bilgisayarınıza bağlı bütün cihazları tarar ve verilerinizi kurtarır.

 

-Smart Data Recovery

Smart Data Recovery, tüm depolama birimlerini destekleyen veri kurtarma yazılımıdır. Kullanımı kolay, etkili ve ücretsizdir.

 

-Smart Flash Recovery

Smart Flash Recovery, tüm depolama cihazlarından veri kurtarma imkanı sağlayan ücretsiz bir yazılımdır.

 

-Driver Genius

Driver Genius, bilgisayara format atılmış veya diskini kaybetmiş kullanıcıları arama ve kurulum yapmaktan kurtaran bir veri kurtarma programıdır. Yıllık ücreti 29,99 dolardır.

ile admin