• 0212 945 17 75
  • info@verikurtarmamerkezi.net

Çöken Bilgisayardan Veri Kurtarma

Ağu 23, 2021 Genel

 

Çöken Bilgisayardan Veri Kurtarma

Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarlarının çökme sorununu genel olarak en az bir defa yaşamıştır. Virüsler, arızalar, kazalar bile bilgisayarın çökmesine neden olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşınca bilgisayardaki verilerinizi kurtarmak istemeniz oldukça doğal. Çünkü herkesin bilgisayarında kendisi için değerli veya önemli olan verileri mevcuttur. Peki, çökmüş bilgisayardan veri kurtarılabilir mi? Kurtarmanın başarı oranı nedir? Bunun gibi sorularınızın cevabını bulmak için makaleyi sonuna kadar okuyun. Aslında bu sorularının yanıtları herhangi bir firmanın nasıl çalıştığına göre değişiklik gösterebiliyor. Eğer bizim gibi profesyonel bir firmayı seçerseniz veri kurtarma garantiniz o kadar yüksek olur. Aksi durumlarda ise bu olasılıklar düşer

 

Çöken Bilgisayardan Veri Kurtarılır Mı?

Önemli olan bir diğer şey ise bilgisayar da verilerin kaydedildiği yer olan sabit diskin yani HDD nin durumu. Eğer sabit diskinizde fiziksel bir hasar varsa cihazınızın hemen enerjisini kesip daha fazla kullanmayın ve veri kurtarma konusunda profesyonel yardım alın, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tabi verilerin kurtarılma olasılığını etkileyen tek şey yardım alacağınız profesyonel firma değildir. Veri kurtarma da en önemli hususlardan birisi ise veri kaybı yaşayan kullanıcının kendi başına amatör teknikler kullanmamasıdır, eğer kendi yollarınızla veri kurtarma denemesi yapmaya çalışırsanız veri kurtarma işlemini imkânsız hale getirebilirsiniz. Çoğu insan amatör yöntemler kullanarak bilgisayarlarında veri kurtarmaya çalışıyor internetten duydukları bilgilerle veri kurtarmaya çalışmaları yarardan çok zarar veriyor veri kaybı yaşanmış diskin üzerindeki kayıp verilerin üstüne yeni veriler yazdığı için bu durum profesyonel veri kurtarma işi ile uğraşanları zora sokuyor.

 

Çöken Windows Bilgisayardan Veri Kurtarma

Bildiğiniz üzere bilgisayarınızda yer alan veriler hard diskinize yazılmaktadır içerisinde bulunan resimler, belgeler, dosyalar, videolar hard diskler tarafından korunmaktadır ve bu verilere tekrar ulaşabilmek mümkündür. Windows çöktüğü sırada harddisk herhangi bir zarar görmediği için o verilere ulaşmak mümkündür. Bilgisayarınızdaki veriler cihaz çöktüğü için kaybolmuş sanabilirsiniz fakat Windows xp ile windows 10 arası bütün windows işletim sisteminde bilgisayar çöktüğünden dosyaları kurtarabilirsiniz. Bilgisayarınızda yer alan veriler muhtemelen sizin için veya çalıştığınız şirket için çok önemli olabilir. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda kendiniz halletmek yerine profesyonellere başvurun aksi takdirde verilerinizi sonsuza kadar kaybedebilirsiniz. Çöken Windows dan veri kurtarma işlemini bu konuda profesyonel olan firmalar yapar, işlem kayıp verilerin boyutuna göre uzun sürebilir. Bu çalışmayı sadece bu konuda uzmanlaşmış kişiler yapabilir.

 

Çöken Bilgisayardan Veri Kurtarma Fiyatları

Az önce bahsettiğimiz gibi bilgisayarınız çöktüğünde dosyalarınız silinmiş olabilir ama harddisk herhangi bir zarar görmemiştir. Bu sayede harddiskiniz de bulunan tüm veriler kurtarılabilir. Ama bu noktada dikkat etmeniz gereken asıl şey çalıştığınız firmanın ne kadar profesyonel olduğu eğer güvenebileceğiniz profesyonel bir firma arıyorsanız veri kurtarma merkezi tam size göre.

 

ile admin